Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Klasa branżowa

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA  - KLASA PARTONACKA – 3 letnia

System nauki oparty o nowoczesny wizerunek kształcenia zawodowego  w klasie objętej patronatem zakładu pracy, który współuczestniczy w procesie edukacyjnym. Patronat: LUPOL łask, Met-Pol Krobanów, ForMet w Markówce, Wojskowe Zakłady Lotnicze w Łodzi.

 

Proponujemy naukę w zawodach:

  • Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
  • Operator obrabiarek skrawających

Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonuje swoje zadania zawodowe zarówno w małych firmach, zatrudniających kilku pracowników, jak i w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Specyfika pracy operatora zależy w dużej mierze od rodzaju tworzywa sztucznego oraz przyjętej technologii jego przetwórstwa. W związku z tym operator obsługuje zarówno pojedyncze stanowiska, jak i ciągi produkcyjne. Ważną umiejętnością operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych jest również rozwiązywanie podstawowych problemów pojawiających się na stanowisku pracy, które dotyczą prawidłowego funkcjonowania urządzeń. Do głównych zadań operator należy obsługa i nadzorowanie maszyn i urządzeń lub ciągów technologicznych używanych do formowania wyrobów, po ich wcześniejszym przygotowaniu, tj. zamocowaniu odpowiednich narzędzi oraz wprowadzeniu danych technologicznych. Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonuje także następujące czynności: przygotowuje surowce, ocenia jakość wyrobów w stosunku do wzorca, wykonuje czynności wykończeniowe, a także bezpiecznie składuje otrzymane wyroby oraz zagospodarowuje odpady produkcyjne.

 

Operator obrabiarek skrawających

Jest to zawód występujący także pod nazwą tokarz, frezer, szlifierz (są różne specjalizacje). Osoba o takich kwalifikacjach potrafi obrabiać elementy z różnych metali na tokarkach, frezarkach, szlifierkach, wytaczarkach i obrabiarkach sterowanych numerycznie. Potrafi także czytać dokumentację techniczną, wykonywać niezbędne obliczenia, dobierać odpowiednie oprzyrządowanie do obrabiarek, materiały eksploatacyjne i wartości parametrów skrawania metalu, zna także podstawy programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Przygotowuje do pracy i obsługuje obrabiarki konwencjonalne i numeryczne. Operator obrabiarek skrawających może pracować we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników, zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców.

 

Data dodania: 2021-03-19 13:47:43
Data edycji: 2021-06-20 17:51:02
Ilość wyświetleń: 2870

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej