Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Programy i projekty

Klasa branżowa

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA  - KLASA PARTONACKA – 3 letnia

System nauki oparty o nowoczesny wizerunek kształcenia zawodowego  w klasie objętej patronatem zakładu pracy, który współuczestniczy w procesie edukacyjnym. Patronat: LUPOL łask, Met-Pol Krobanów, ForMet w Markówce, Wojskowe Zakłady Lotnicze w Łodzi.

 

Proponujemy naukę w zawodach:

  • Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
  • Operator obrabiarek skrawających

Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonuje swoje zadania zawodowe zarówno w małych firmach, zatrudniających kilku pracowników, jak i w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Specyfika pracy operatora zależy w dużej mierze od rodzaju tworzywa sztucznego oraz przyjętej technologii jego przetwórstwa. W związku z tym operator obsługuje zarówno pojedyncze stanowiska, jak i ciągi produkcyjne. Ważną umiejętnością operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych jest również rozwiązywanie podstawowych problemów pojawiających się na stanowisku pracy, które dotyczą prawidłowego funkcjonowania urządzeń. Do głównych zadań operator należy obsługa i nadzorowanie maszyn i urządzeń lub ciągów technologicznych używanych do formowania wyrobów, po ich wcześniejszym przygotowaniu, tj. zamocowaniu odpowiednich narzędzi oraz wprowadzeniu danych technologicznych. Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonuje także następujące czynności: przygotowuje surowce, ocenia jakość wyrobów w stosunku do wzorca, wykonuje czynności wykończeniowe, a także bezpiecznie składuje otrzymane wyroby oraz zagospodarowuje odpady produkcyjne.

 

Operator obrabiarek skrawających

Jest to zawód występujący także pod nazwą tokarz, frezer, szlifierz (są różne specjalizacje). Osoba o takich kwalifikacjach potrafi obrabiać elementy z różnych metali na tokarkach, frezarkach, szlifierkach, wytaczarkach i obrabiarkach sterowanych numerycznie. Potrafi także czytać dokumentację techniczną, wykonywać niezbędne obliczenia, dobierać odpowiednie oprzyrządowanie do obrabiarek, materiały eksploatacyjne i wartości parametrów skrawania metalu, zna także podstawy programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Przygotowuje do pracy i obsługuje obrabiarki konwencjonalne i numeryczne. Operator obrabiarek skrawających może pracować we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników, zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców.

 

Data dodania: 2021-03-19 13:47:43
Data edycji: 2021-06-20 17:51:02
Ilość wyświetleń: 3428

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej