Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Programy i projekty

Zamieszkaj z nami

Zapraszamy do zamieszkania w naszym ostrowskim internacie. Oferta skierowana jest do uczniów pragnących rozpocząć od września naukę w jednej ze szkół średnich naszego powiatu. Zapraszamy!

 

Internat - cóż to za miejsce?

Internat Zespołu Szkół  Mundurowo-Technicznych w Ostrowie działa od roku szkolnego 2020/2021. Przeznaczony jest  dla dziewcząt i chłopców uczących się  w ZSM-T,  jak również tych, którzy uczą się w innych szkołach na terenie Łasku. Położenie internatu w otoczeniu dworu i XIX wiecznego parku, pełnego niezwykłych roślin, świadków historii rodu Szweycerów i 60 - letniej tradycji szkoły sprawia, że jego mieszkańcy przenoszą się  w magiczny świat, daleki od miejskiego zgiełku, wrzawy i ciągłego pędu. To tutaj, pod konarami starych drzew, dębów, lip, jesionów  i klonów  znaleźć można spokój i cieszyć się chwilą. Okazałe rododendrony i magnolie eksponują swoje kwiaty na miły początek dnia, a alejki zapraszają do spaceru  i życzą przechodniom niezapomnianych wrażeń.  Spacer parkowymi ścieżkami co chwilę umilają ptasie trele, wspinające się po drzewach  wiewiórki i kaczki zadomowione w parkowym stawie.

 

Internat - dla kogo? 

Pobyt w internacie proponujemy tym , którzy chcą realizować  swoje marzenia i obawiają się, że połączenie nauki oraz dodatkowych szkoleń, odbywających się po zajęciach nie będzie możliwe ze względu na odległość szkoły od miejsca zamieszkania. Życie " internackie"  daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw, życia w grupie, w oparciu o najważniejsze życiowe wartości. To prawdziwa szkoła życia, z dala od mamy i taty, ale niemal jak w domu.

Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki. Z jednej strony, daje to poczucie stabilizacji i spokoju, z drugiej - uczy samodyscypliny i dobrej organizacji.

 

Internat- jak się tu żyje?

  • Pokoje wychowanków usytuowane są na I i II piętrze w budynku szkoły. Jest to idealna  lokalizacja, gwarantująca poczucie bezpieczeństwa.
  • Do dyspozycji mieszkańców internatu mamy w pokoje 2,3,4 i 5 - osobowe.
  • Wszystkie pokoje są dobrze wyposażone; meble, tapczany i elementy dekoracyjne zostały  dobrane w taki sposób, aby  tworzyły domowy klimat połączony z odpowiednimi warunkami do nauki i wypoczynku.
  • Internat pracuje 5 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz posiłki od poniedziałku do piątku.
  • Mieszkańcy internatu mają dostęp do internetu oraz możliwość korzystania z siłowni, sali sportowej, sal cichej nauki i świetlicy.
  • Wychowankowie mogą korzystać z oferty zajęć dodatkowych, sportowych, ćwiczeń militarnych oraz wyjść grupowych na wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje kulturalne w Łasku. 

 

Internat prowadzi również działalność sezonową, udostępniając bazę noclegową dla gości oraz grup zorganizowanych typu kolonie czy obozy sportowe.

 

Zaleca się, aby uczniowie przybywający do internatu posiadali:

  • Własną bieliznę pościelową (poszwa, poszewka, prześcieradło) czy też swój koc.
  • Bieliznę osobistą, piżamę, pantofle, kubek i talerzyk deserowy.
  • Przybory toaletowe i środki do utrzymania higieny osobistej.
  • Przybory do czyszczenia obuwia i odzieży.

 

Koszt zakwaterowania 150 zł (m-c)

 

Data dodania: 2021-03-02 14:06:43
Data edycji: 2023-07-20 00:25:33
Ilość wyświetleń: 2567

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej