Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„SPEEK UP! Ponadnarodowa mobilność uczniów''

„SPEEK UP! Ponadnarodowa mobilność uczniów''

Czas na zaprezentowanie założeń projektu „Speek up!”, który nasza szkoła realizować będzie we współpracy z greckim liceum w ramach inicjatywy mobilności edukacyjnych na poziomie europejskim. Grecka przygoda pełna będzie kreatywnych zadań, które pozwolą uczestnikom rozwinąć najważniejsze kompetencje.

Tematyka obu mobilności w projekcie związana będzie z zagadnieniem skutecznej komunikacji w służbach mundurowych. Pod okiem wykwalifikowanych mentorów uczniowie posiądą wiedzę dotyczącą zakresu obowiązków i dobrych praktyk rzeczników prasowych instytucji. Zajęciom praktycznym będzie towarzyszyć wypracowywanie rezultatów: broszur informacyjnych na temat sztuki wystąpień publicznych, przygotowanych w 3 językach, oraz filmu instruktażowego. Uczniowie będą pracować w międzynarodowych zespołach polsko-greckich wraz z młodzieżą ze szkoły partnerskiej, 4 Liceum w mieście Katerini w Grecji.

W pierwszej mobilności udział wezmą uczniowie klas „wojskowych”, druga mobilność będzie natomiast przeznaczona dla pozostałych oddziałów. W projekcie weźmie udział łącznie 33 uczniów z Polski. Już wkrótce na stronie szkoły udostępniona zostanie dokumentacja rekrutacyjna, w której będzie można znaleźć szczegółowe zasady naboru.

Innowacyjny program to nie jedyny powód, dla którego warto postarać się o udział w projekcie. Oprócz zajęć merytorycznych na uczestników czekają również atrakcje: wycieczki czy zajęcia terenowe, podczas których będzie można solidnie naładować baterie na cały rok, poznać Grecję i słynny grecki styl życia. Każda z mobilności potrwa 2 tygodnie, w ciągu których 10 obejmą zajęcia stacjonarne, natomiast popołudnia i dni wolne od zajęć przeznaczone zostaną na program kulturowy.

Inicjatywa „Speek up!” prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.

 

Data dodania: 2021-08-11 12:47:09
Data edycji: 2021-08-11 13:22:35
Ilość wyświetleń: 1254

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej