Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„SPEEK UP! Ponadnarodowa mobilność uczniów''

„SPEEK UP! Ponadnarodowa mobilność uczniów''

Czas na zaprezentowanie założeń projektu „Speek up!”, który nasza szkoła realizować będzie we współpracy z greckim liceum w ramach inicjatywy mobilności edukacyjnych na poziomie europejskim. Grecka przygoda pełna będzie kreatywnych zadań, które pozwolą uczestnikom rozwinąć najważniejsze kompetencje.

Tematyka obu mobilności w projekcie związana będzie z zagadnieniem skutecznej komunikacji w służbach mundurowych. Pod okiem wykwalifikowanych mentorów uczniowie posiądą wiedzę dotyczącą zakresu obowiązków i dobrych praktyk rzeczników prasowych instytucji. Zajęciom praktycznym będzie towarzyszyć wypracowywanie rezultatów: broszur informacyjnych na temat sztuki wystąpień publicznych, przygotowanych w 3 językach, oraz filmu instruktażowego. Uczniowie będą pracować w międzynarodowych zespołach polsko-greckich wraz z młodzieżą ze szkoły partnerskiej, 4 Liceum w mieście Katerini w Grecji.

W pierwszej mobilności udział wezmą uczniowie klas „wojskowych”, druga mobilność będzie natomiast przeznaczona dla pozostałych oddziałów. W projekcie weźmie udział łącznie 33 uczniów z Polski. Już wkrótce na stronie szkoły udostępniona zostanie dokumentacja rekrutacyjna, w której będzie można znaleźć szczegółowe zasady naboru.

Innowacyjny program to nie jedyny powód, dla którego warto postarać się o udział w projekcie. Oprócz zajęć merytorycznych na uczestników czekają również atrakcje: wycieczki czy zajęcia terenowe, podczas których będzie można solidnie naładować baterie na cały rok, poznać Grecję i słynny grecki styl życia. Każda z mobilności potrwa 2 tygodnie, w ciągu których 10 obejmą zajęcia stacjonarne, natomiast popołudnia i dni wolne od zajęć przeznaczone zostaną na program kulturowy.

Inicjatywa „Speek up!” prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.

 

Data dodania: 2021-08-11 12:47:09
Data edycji: 2021-08-11 13:22:35
Ilość wyświetleń: 881

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook