Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Patron Szkoły

Społeczność ZSM-T w Ostrowie w najbliższym czasie przygotowuje się do nadania imienia swojej placówce.
Wszystkie zaakceptowane kandydatury na Patrona, zarówno personalne, jak i instytucjonalne powiązane są z wojskiem polskim oraz walką o wolność i niepodległość naszego kraju.
 
Kandydaci na Patrona Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie :

1. Józef Piłsudski - Marszałek Polski i Naczelnik Państwa; główny architekt niepodległego państwa polskiego.
2. Stefan ,,Grot" Rowecki - Komendant Główny Armii Krajowej; twórca i organizator największej podziemnej armii w czasie II wojny światowej.
3. 28 Pułk Strzelców Kaniowskich - oddział piechoty Wojska Polskiego II RP; zasłużony w walkach na frontach o wolność i niepodległość kraju.
4. Armia Krajowa - podziemna armia polska; największa formacja zbrojna działająca w czasie II wojny światowej w okupowanej Europie.
5. Jan Piwnik ,,Ponury"- cichociemny; legendarny dowódca oddziałów partyzanckich działających w Górach Świętokrzyskich i na Kresach Wschodnich.
6. Witold Pilecki -rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego; dobrowolny więzień KL Auschwitz, jeden z najsłynniejszych Żołnierzy Wyklętych.
 
Głosowanie dla Rodziców odbędzie się 8 grudnia br. w czasie zebrań szkolnych. Uczniowie i nauczyciele będą głosować po zakończonych prezentacjach eksperckich w przededniu przerwy świątecznej (termin zostanie ustalony w późniejszym czasie).
Data dodania: 2022-11-22 22:19:01
Data edycji: 2022-11-22 23:17:46
Ilość wyświetleń: 60

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook