Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zamieszkaj z nami

Zapraszamy do zamieszkania w naszym nowym ostrowskim internacie. Zostały 3 wolne miejsca. Oferta skierowana jest do uczniów pragnących rozpocząć od września naukę w jednej ze szkół średnich naszego powiatu. Zapraszamy!

 

Podanie o przyjęcie do internatu

 

Internat - cóż to za miejsce?

Internat Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie rozpoczyna ponownie swoją działalność w roku szkolnym 2020/2021. Przeznaczony jest  dla dziewcząt i chłopców uczących się w ZSM-T ,  jak również tych, którzy uczą się w innych szkołach na terenie Łasku. Położenie internatu w otoczeniu dworu i XIX wiecznego parku, pełnego niezwykłych roślin, świadków historii rodu Szweycerów i 60 - letniej tradycji szkoły sprawia, że jego mieszkańcy przenoszą się  w magiczny świat, daleki od miejskiego zgiełku, wrzawy i ciągłego pędu za niczym. To tutaj, pod konarami starych drzew, dębów, lip, jesionów i klonów  znaleźć można spokój i cieszyć się radością chwili. Okazałe rododendrony i magnolie wysyłają swoje kwiaty na miły początek dnia, a alejki zapraszają do spaceru  i życzą przechodniom niezapomnianych wrażeń. 

Spacer parkowymi ścieżkami co chwilę umilają ptasie trele, wiewiórki, zające i kaczki zadomowione w parkowym stawie.

Cóż można chcieć więcej? 

 

Internat - dla kogo? 

Pobyt w internacie proponujemy tym , którzy chcą realizować  swoje marzenia i obawiają się, że połączenie nauki oraz dodatkowych szkoleń, odbywających się po zajęciach nie będzie możliwe ze względu na odległość szkoły od miejsca zamieszkania. Życie " internackie"  daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw, życia w grupie, w oparciu o najważniejsze życiowe  wartości. To prawdziwa szkoła życia, z dala od mamy i taty, ale niemal jak w domu.

Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki. Z jednej strony, daje to poczucie stabilizacji i spokoju, z drugiej - uczy samodyscypliny i dobrej organizacji.

 

Internat- jak się tu żyje?

 • Pokoje wychowanków usytuowane są na I piętrze w budynku szkoły. Jest to idealna  lokalizacja, gwarantująca poczucie bezpieczeństwa .
 • Do dyspozycji mieszkańców internatu mamy 30 miejsc w 3 - osobowych pokojach.
 • Wszystkie pokoje są wyremontowane; nowe podłogi, meble, tapczany i elementy dekoracyjne zostały  dobrane w taki sposób, aby  tworzyły domowy klimat połączony z odpowiednimi warunkami do nauki i wypoczynku.
 • Internat pracuje 7 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz posiłki  od poniedziałku do piątku.
 • Podczas weekendów do dyspozycji uczniów są ogólnodostępne kuchnie, gdzie istnieje możliwość przygotowywania  posiłków samodzielnie .
 • Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z Internetu, siłowni, sali sportowej  oraz sal cichej nauki i świetlicy.
 • Wychowankowie mogą korzystać z oferty zajęć dodatkowych - zajęcia sportowe, taneczne, ćwiczenia militarne oraz wyjść grupowych na wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje upowszechniające kulturę w Łasku. 

 

Internat prowadzi również działalność sezonową, udostępniając bazę noclegową dla gości oraz grup zorganizowanych typu kolonie czy obozy sportowe

Zaleca się, aby uczniowie przybywający do internatu posiadali:

 • Własną bieliznę pościelową (poszwa, poszewka, prześcieradło) czy też swój koc.
 • Bieliznę osobistą, piżamę, pantofle, kubek i talerzyk deserowy.
 • Przybory toaletowe i środki do utrzymania higieny osobistej.
 • Przybory do czyszczenia obuwia i odzieży.

 

Koszt zakwaterowania 150 zł (m-c)

Koszt wyżywienia ok. 18 zł dziennie

 

Dokumenty internatu

Data dodania: 2021-02-26 12:20:33
Data edycji: 2021-02-28 12:36:59
Ilość wyświetleń: 2795

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook