Już jutro wystartuje proces rekrutacyjny, w którym wyłonimy 33 uczestników mobilności w projekcie „Speek up!”. Grupa uczniów, po uprzednim kursie przygotowawczym, weźmie udział w 13-dniowym wyjeździe do Grecji. Przypominamy najważniejsze informacje na temat tej inicjatywy i zachęcamy do udziału w naborze!
Tematyka projektu
Podczas mobilności uczestnicy pod opieką mentorów zrealizują innowacyjny program, wprowadzający ich w tajniki… reprezentacji instytucji na forum publicznym! Jakie zadania należą do rzecznika prasowego w służbach mundurowych? Jak formułować komunikację, by była interesująca dla odbiorcy i realizowała zakładane przez nas cele? Ważną częścią kursu będą również zasady autoprezentacji, które uczestnicy doskonale opanują podczas zajęć warsztatowych. Na tej podstawie młodzież opracuje broszury informacyjne oraz filmik instruktażowy, który zostanie umieszczony w internecie.
Szkoła partnerska
Instytucją przyjmującą w projekcie jest 4th General Lyceum w Katerini, gdzie będą odbywać się zajęcia. Młodzież z Grecji i Polski będzie wspólnie pracować nad efektami materialnymi, uczestnicząc w różnego typu zajęciach. Uczestnictwo w mobilności pozwoli więc nie tylko wzmocnić kompetencje, wiedzę i własny potencjał, ale również poznać nowych ludzi z innych krajów… Kto wie, może będzie to początek przyjaźni na lata?
Cele projektu
Głównym celem mobilności w ramach projektu jest podniesienie poziomu kompetencji językowych uczestników: nie tylko w zakresie znajomości i biegłości posługiwania się językiem obcym, ale szeroko rozumianych kompetencji komunikacyjnych.
Udział w projekcie pozwoli na znaczące podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu komunikacji, promocji, wykorzystania narzędzi cyfrowych – i powiązanych z nimi kompetencji kluczowych. Zajęcia w języku angielskim oraz współpraca z uczniami z Grecji wpłyną pozytywnie na biegłość i pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Innowacyjny charakter programu, odpowiadający potrzebom uczniów, ale też wyzwaniom stojącym przed współczesnymi instytucjami publicznymi sprawia, że udział w mobilności to ważna szansa na wzmocnienie osobistego potencjału.
Wycieczki i animacje, czyli program kulturowy
Oczywiście, wizyta w Grecji nie mogłaby się udać bez poznania tego niezwykłego kraju! W harmonogramie wyjazdu przewidziano aż dwa pełne dni oraz wolne popołudnia na wycieczki i animacje. Uczniowie z pewnością odwiedzą Meteory, a jeżeli dopisze pogoda, wezmą także udział w rejsie. Podczas specjalnych zajęć będą mieli okazję nauczyć się greckich tańców, a nawet podstaw języka. Kuchnia, styl życia, historia, architektura, sztuka – plan został ułożony w taki sposób, by pozwolić uczestnikom poznać jak najwięcej!
Zakres wsparcia
Udział w projekcie jest dla uczniów bezpłatny. Wsparcie dla uczestników obejmuje wszystkie kwestie związane z realizacją mobilności, wynikające z harmonogramu wyjazdu, w tym zwłaszcza koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia, przeprowadzenia zajęć, oraz z konieczności przygotowania uczestników do odbywania mobilności.
Środki na realizację inicjatywy zostały pozyskane przez Szkołę z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.
Ważne informacje
Prosimy uważnie śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe szkoły gdzie jutro znajdą się informację oraz dokumentacją rekrutacyjna. Do udziału w mobilności zaproszeni zostaną uczniowie z klas, które od semestru jesiennego będą uczęszczać do klas II i III.
98-100 Łask
Ostrów, ul. Dworska 2