Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Stypendia Świętego Mikołaja

Stypendia Świętego Mikołaja
W ramach współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w programie „Stypendia Świętego Mikołaja”, którego celem jest zbiórka środków finansowych na stypendia dla zdolnych i utalentowanych uczniów naszego liceum.  W ten sposób chcemy dać im szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń, aby mogli rozwinąć skrzydła!

Będziemy organizować zbiórki publiczne i kwesty. Na na terenie szkoły i poza nią chcemy realizować różne przedsięwzięcia, dzięki którym pozyskamy pieniądze na to, aby we wrześniu każdego roku ufundować naszym uczniom stypendia.

Stypendium św. Mikołaja to całoroczna pomoc dedykowana na rozwój pasji i talentów młodzieży, ale często także moment przełomowy w ich życiu. To właśnie dzięki stypendiom dzieci z niezamożnych rodzin mogą się rozwijać i inwestować we własne talenty. Zyskują też pewność siebie, a ich trud zostaje zauważony i doceniony.

Program Stypendia św. Mikołaja został stworzony po to, by budować więź między uczniami, rodzicami, szkołami i absolwentami. Jego celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci
i społeczność lokalna, fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację
i spełnienie marzeń.
Wkład w tą jakże szlachetną inicjatywę może mieć każdy, kto chce pomóc młodym, zdolnym, utalentowanym, pełnym pasji i zaangażowania społecznego uczniom naszej szkoły. Nawet najmniejszy gest będzie nieoceniony.

Szkoła otrzymała już osobny numer konta , które jest zarządzane i obsługiwane przez Fundację Św. Mikołaja bezpłatnie.
Osią programu Stypendia Św. Mikołaja jest portal www.stypendia.mikolaj.org.pl. Nasza szkoła posiada na portalu własny profil, na którym będziemy przedstawić swoją historię, osiągnięcia i sylwetki stypendystów.

Fundacja Świętego Mikołaja, prowadząca od 10 lat program stypendialny we współpracy ze szkołami w całej Polsce, prowadzi intensywną zbiórkę na stypendia dla dzieci, które trafiają do podopiecznych we wrześniu każdego roku. https://mikolaj.org.pl/

Każda szkoła, która aktywnie zbiera środki, otrzyma od fundacji 250 zł na stypendia za każde 500 zł zebrane samodzielnie przez szkołę
i wpłacone na jej subkonto. W ten sposób Fundacja chce wspierać aktywne szkoły, które otaczają solidarną pomocą swoich uczniów w potrzebie. Jest to odpowiedź na skutki pandemii, która może przyczynić się do wzrostu biedy wśród dzieci i młodzieży.


Wszystkich chętnych do pomagania naszej szkole zachęcamy również do przekazywania środków na rzecz zdolnych i zaangażowanych w różnych dziedzinach uczniów na numer subkonta szkoły:
44 1090 0004 9149 0000 0000 0556
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja
ul.Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno
Tytułem: Darowizna na stypendia w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, 98-100 Łask, ul. Dworska 2

Wierzymy w Państwa hojność i kierujemy już teraz podziękowania w imieniu przyszłych stypendystów. Pierwsze wpłaty wpłynęły już na nasze konto. Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w tej akcji dobroczynnej.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Z wyrazami szacunku

Anna Ciebiada
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
 
Data dodania: 2021-10-01 14:14:22
Data edycji: 2021-10-01 17:33:50
Ilość wyświetleń: 923

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej