Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Programy i projekty

Łukasz Krzemiński

Łukasz Krzemiński

Kolejny uczeń z ZSM-T w Ostrowie zawitał do "Galerii Uczniów z Pasją".

Łukasz Krzemiński z klasy IIIc tworzy solidne, ozdobne, a przy tym - bardzo praktyczne bransoletki oraz breloczki z linki spadochronowej (tzw. paracordu). Tradycyjnie linka ma wiele zastosowań, np. troczenie i zabezpieczanie ekwipunku. Może służyć jako troczek do latarek i noży, rękojeść do noży, jako linka biwakowa, bądź pomoc przy budowaniu schronienia.

Takich oryginalnych rzemieni Łukasz używa na co dzień, zazwyczaj do majsterkowania. Oryginalny paracord jest bardzo wytrzymały, ponadto występuje w bogatej palecie kolorystycznej. Uczeń wyznaje, że wykonanie ozdobnej bransoletki zajmuje mu od około 15 do 30 minut - w zależności od wzoru. Skomplikowane sploty wymagają większego skupienia i dłuższego czasu. Łukasz podkreśla, że do bransoletki można wykorzystać wiele urozmaiconych zapinek z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: latarka, nożyk, krzesiwo, gwizdek czy kompas.

Do bransoletki można również wpleść zegarek, nieśmiertelnik, koraliki, w zależności od potrzeb, upodobań i kreatywności. W razie potrzeby można ją łatwo rozpleść i uzyskać około 2,5 metra mocnej linki.

Życzymy zatem Łukaszowi całej palety pomysłów w wykorzystaniu linek i jak na artystę przystało - weny w tworzeniu oryginalnych wzorów.

Data dodania: 2022-02-05 01:42:25
Data edycji: 2022-02-05 01:44:37
Ilość wyświetleń: 558

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej