Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pasja Igora

Ponad pół roku temu drogę przybliżającą do zawodu żołnierza postanowił rozpocząć w naszej szkole Igor Saktura (obecnie uczeń klasy I). Dzięki swoim zainteresowaniom i działalności sportowej dołączył On również do szkolnej galerii „Uczniów z pasją”.

 

„Suplex”, „wózek”, „wywrotka”, „rzut jugosłowiański” to terminy nieobce Igorowi. Związane są z dyscypliną sportową, którą się pasjonuje i czynnie uprawia. Zapasy – to nimi „zaraził się” Igor.

 

O zapaśniczej pasji, o sukcesach, jakie w nich odnosi i o tym, jak wszystko się zaczęło dowiedzieliśmy się od Mamy Igora – Pani Agnieszki Saktury:

 

„Co do pasji Igora. Zaczął trenować w wieku 10 lat. Na początku miało być dla "rozruszania" syna, ale spodobało mu się na tyle, że zaczął traktować to dość poważnie. Pierwszy sukces przyszedł po około roku treningów. Trzecie miejsce w IV Memoriale Kazimierza Macocha w 2015 roku. W 2016 również 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego młodzików. Następnie rok później został już Mistrzem Województwa Łódzkiego w kategorii wagowej 53kg oraz wicemistrzem w kat. 59kg. W ubiegłym roku syn po raz pierwszy zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie zajął 11 miejsce. W tym roku również miał być udział w olimpiadzie, co wywalczył sobie właśnie 3 miejscem w Pucharze Polski Kadetów, niestety wirus pokrzyżował te plany. Igor zdobywał miejsca na podium również w mniej prestiżowych zawodach, co łącznie daje mu całkiem pokaźną kolekcję medali. W to co osiągnął włożył bardzo dużo pracy. Trenuje 4-5 razy w tygodniu i są to naprawdę ciężkie treningi. Tym smutniej, że jako kadet nie będzie miał już możliwości sprawdzenia się na olimpiadzie.

 

O porażkach nie będziemy wspominać, jedynie tyle, że zawsze są bardzo pouczające i motywujące.”

 

Igor, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Data dodania: 2021-02-27 13:19:31
Data edycji: 2021-02-27 13:19:57
Ilość wyświetleń: 649

Galeria

Galeria naszych zdjęć
Więcej informacji

Dzwonki

Rozkład dzwonków w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
Więcej informacji

Kalendarz

Programy i projekty

Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej